BETON ARCHITEKTONICZNY- MODERNISTYCZNY DESIGN

Prawie każdy kto jest na etapie projektowania i wykańczania swojego domu chce użyć właśnie beton architektoniczny.

Spektrum zastosowania betonu jest bardzo szerokie . Beton architektoniczny bowiem może objawić się nam w każdej postaci . Mogą to być posadzki z betonu architektonicznego .  Możemy zastosować beton w formie płyt którymi obłożymy ścianę wnętrza domu lub zewnętrzną elewację. Z betonu możemy wykonać parapety stopnie schodów albo na przykład doniczki, blaty kuchenne czy łazienkowe.

 

Jest to materiał który pięknie komponuje się z drewnem , szkłem czy stalą nierdzewną .

Bardzo fajnie kontrastuje na przykład z meblami antycznymi tworząc eklektyczny wydźwięk wnętrza .

Nie musi odstraszać swoją surowością to od nas zależy z czym go połączymy i jaki charakter mu nadamy . Jego uniwersalizm jest jego wielką zaletą .

Jak każdy materiał beton architektoniczny ma swoje plusy i minusy .

Do niewątpliwych zalet użycia tej technologii można zaliczyć wykonanie dowolnego kształtu , formy .

Materiał ten też pozwala na uzyskanie dowolnego koloru , ale najważniejszym atutem betonu architektonicznego jest jego wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne .

Przykłady zastosowań to nie tylko blaty kuchenne ale też parapety , blaty stołów oraz elementy drobnej architektury . Materiał ten pozwala wykonać najbardziej kreatywne pomysły .

Beton architektoniczny jest bardzo plastycznym materiałem który dzięki zastosowaniu odpowiednich form może osiągać wszelakie kształty. Możliwości i potencjał betonu architektonicznego jest ogromny w zależności od pomysłów i fantazji  projektanta stworzyć możemy właściwie wszystko.

Począwszy od prostych form takich jak parapety, blaty, płyty z betonu, stopnie kończąc na skomplikowanych kształtach 3D.

Mieszanka z której tworzymy beton architektoniczny w składzie  ma kruszywo oraz włókno szklane co zapewnia dużą wytrzymałość prefabrykatu.

, wpis dodany przez Pan toBETON