Elementy z betonu

Beton architektoniczny –  nowoczesny materiał dekoracyjny

Beton architektoniczny zyskuje coraz bardziej na popularności, chętnie po niego sięgają projektanci i architekci. Popularność tę zawdzięcza swoim licznym zaletom, to znaczy jakości, wytrzymałości i dekoracyjności. Możliwości zastosowania tego materiału są naprawdę duże, co chwilę pojawiają się nowe pomysły i innowacyjne metody. Posadzki z betonu, płyty, blaty kuchenne i łazienkowe czy elewacje – to tylko niektóre z typowych zastosowań tej odmiany betonu. A jest ich znacznie więcej, bowiem dekoratorzy nierzadko zaskakują niezwykłymi przedmiotami, takimi jak ławki, krzesła, stoły czy nawet lampy.

Betonowa wizja

Dla architektów z całego świata beton dekoracyjny jest inspiracją i źródłem niezwykłych pomysłów. Dzięki oryginalnej strukturze oraz niezwykłej wprost plastyczności materiał ten daje nieograniczone możliwości w realizacji najbardziej fantazyjnych projektów. Z jednej strony wygląda minimalistycznie, a z drugiej chłodno i surowo. Dzięki temu świetnie sprawdzi się w różnych stylach architektonicznych, od luksusowych apartamentów, poprzez styl skandynawski, a kończąc na industrialnych loftach. Beton architektoniczny bardzo dobrze łączy się z innymi materiałami, na przykład szkłem, metalem czy drewnem.

Beton a przestrzeń miejska

Trwałość i oryginalny wygląd sprawiają, że beton architektoniczny jest bardzo chętnie wykorzystywany w przestrzeniach miejskich. Jako element konstrukcyjny od dawna współtworzy miejski krajobraz. To właśnie z niego stawiane są mury, mosty czy budynki mieszkalne. Dzisiaj betonu już się nie zakrywa, jak to miało miejsce przed laty, a raczej stara się go wyeksponować. Oprócz typowych zastosowań w budownictwie, z materiału tego można wykonywać szereg drobniejszych elementów, między innymi kosze, ławki, siedziska czy elewacje budynków. A wszystkie są oryginalne, wyjątkowe i niepowtarzalne.

Złóż zamówienie

Dokładamy wszelkich starań, aby realizacja Twojego zamówienia była jak najszybsza. W związku z tym, już na pierwszym spotkaniu w biurze zaproponujemy Ci najoptymalniejszą ofertę realizacji. W momencie złożenia przez Ciebie zamówienia, Twój projekt zostanie wysłany do produkcji. Firma toBETON oferuje ponadto możliwość transportu klientom w obszarze małopolski. Dla projektów z innych regionów kraju oraz zamówień zagranicznych proponujemy wysyłkę profesjonalną firmą kurierską.