FAQ

F.A.Q.

najczęściej zadawane pytania

 • Czym zajmuje się firma toBETON Kraków?
  toBETON Kraków to producent betonu architektonicznego. Wśród oferowanych produktów znajdują się m.in.: beton architektoniczny – płyty, blaty betonowe (Kraków), płyty betonowe ozdobne na ścianę, płyty z betonu architektonicznego, beton dekoracyjny, beton architektoniczny zewnętrzny, betonowe płyty elewacyjne, płyty betonowe poziome – blaty kuchenne, parapety i blaty barowe, a także posadzki betonowe i wiele innych prefabrykatów. Firma toBETON z Krakowa dostarcza produkty gotowe do montażu bezpośrednio w miejscu inwestycji, natomiast posadzki betonowe wykonujemy na miejscu u klientów firmy toBETON z Krakowa i innych regionów Polski.
 • Jaką mam możliwość wyboru betonu architektonicznego w zakresie kolorystyki oraz wymiarów?
  Standardowa oferta producenta betonu architektonicznego firmy toBETON z Krakowa zawiera płyty betonowe o grubości 18 mm, które mogą być zastosowane w formie okładzin powierzchni pionowych. Oferowane przez firmę toBETON płyty z betonu architektonicznego i płyty betonowe ozdobne na ścianę wykonywane są w formatach: 60x60 cm i 120x60 cm. Wśród dostępnych kolorów oferowanych płyt betonowych dekoracyjnych (Kraków) znajdują się cztery warianty kolorystyczne: Antique White, Concrete Gray, Shadow Gray oraz Graphite. W związku z tym, że jesteśmy producentem betonu architektonicznego, możemy zaoferować naszym klientom płyty betonowe elewacyjne zewnętrzne i inne płyty betonowe na ścianę w niestandardowych kolorach i wymiarach. Jeśli chcecie zamówić niestandardowe płyty z betonu architektonicznego, konieczne jest dostarczenie nam dokumentacji projektowej.
 • Czym charakteryzują się płyty betonowe ozdobne na ścianę producenta betonu architektonicznego toBETON?
  Firma toBETON Kraków oferuje swoim klientom wyłącznie najlepsze, najbardziej oryginalne oraz nieszablonowe rozwiązania. Jako producent betonu architektonicznego, możemy zaoferować niezwykłą plastyczność naszej mieszanki betonowej, co pozwala na niemal nieograniczone tworzenie prefabrykatów, płyt z betonu architektonicznego, płyt betonowych ozdobnych na ścianę, blatów betonowych (Kraków), płyt betonowych dekoracyjnych, betonowych płyt elewacyjnych zewnętrznych oraz betonowych płyt na ścianę stropowych. Nasze płyty betonowe sprawdzają się zarówno w obiektach użyteczności publicznej, w realizacjach zewnętrznych, jak i w przestrzeniach mieszkalnych. Nasi klienci mogą wybierać spośród 2 stopni połysku betonu, 4 wariantów kolorystycznych, a także różnej impregnacji betonu. Jako producent betonu architektonicznego, zapewniamy najwyższe standardy oferowanych płyt betonowych.
 • Czy oferta płyt z betonu architektonicznego firmy toBETON obejmuje montaż?
  Producent betonu architektonicznego, firma toBETON z Krakowa oferuje przede wszystkim gotowe produkty i prefabrykaty w formie: posadzek, elementów tworzonych z betonu oraz płyt betonowych ozdobnych, elewacyjnych, blatów betonowych i innych elementów. Montaż naszych produktów może być wykonywany przez profesjonalną firmę wykończeniowo-budowlaną, a także samodzielnie. Dostarczamy dokładną instrukcję montażu naszych płyt z betonu architektonicznego. Naturalnie oferujemy również montaż wykonywany przez pracowników firmy toBETON na terenie Krakowa i województwa małopolskiego. Wycenę kosztów oraz wykonania zlecenia dostarczamy klientom przed szczegółowymi wytycznymi związanymi z realizowanym projektem.3
 • W jaki sposób montowane są płyty betonowe dekoracyjne z betonu architektonicznego?
  Płyty betonowe z betonu architektonicznego mogą być montowane na dwa sposoby: za pomocą systemu „niewidocznego” (A1) lub „widocznego” (B1). „Niewidoczny” system montażu płyt betonowych na ścianę opiera się na ukrytej kotwie, która montowana jest do podłoża. By zapewnić pewne połączenie, płyty betonowe ozdobne z betonu architektonicznego dodatkowo podkleja się klejem poliuretanowym marki Soudal Soudabond Easy. Montaż płyt zewnętrznych z betonu architektonicznego metodą „niewidoczną” polega na zamocowaniu płyty do powierzchni pionowej za pomocą ozdobnych śrub oraz dodatkowego podklejenia płyt betonowych ozdobnych takim samym klejem poliuretanowym. Należy zadbać o to, by podłoże przed montażem płyt z betonu architektonicznego było czyste, wolne od tłustych plam i zabrudzeń. Powierzchnia pionowa powinna być stabilna, tynk nie może być wilgotny, a cegła krucha. W przypadku konieczności montażu płyt betonowych ozdobnych na niestabilnym podłożu należy wzmocnić je płytą OSB o grubości około 12 mm – zależnie od warunków.
 • Czy płyty betonowe ozdobne z betonu architektonicznego firmy toBETON można stosować w łazience, a zwłaszcza w brodziku prysznicowym?
  Płyty z betonu ozdobnego producenta płyt z betonu architektonicznego firmy toBETON mogą być stosowane w miejscach o dużej wilgotności oraz o stałym kontakcie z wodą – wówczas konieczne jest zamówienie płyt o powłoce ze wzmocnioną impregnacją.
 • Jakie są rozmiary płyt z betonu architektonicznego firmy toBETON?
  Płyty betonowe ozdobne na ścianę wykonywane są w standardowym wymiarze 120x60, jednak ze względu na to, że nasza firma jest producentem płyt z betonu architektonicznego, wykonujemy również płyty betonowe dekoracyjne w niestandardowych wymiarach. Wówczas konieczne jest doprecyzowanie parametrów projektu przez klienta.7
 • Jakie są kolory płyt betonowych ozdobnych?
  Płyty z betonu architektonicznego toBETON wykonywane są w czterech wariantach kolorystycznych: Shadow Gray, Concrete Gray, Antique White i Graphite. Nasi klienci mogą skorzystać z opcji zaprojektowania dowolnego koloru, zgodnego z własnymi preferencjami. Jeśli chcecie zamówić płyty z betonowe ozdobne na ścianę w nietypowym kolorze, zachęcamy do skontaktowania z naszymi pracownikami. Podczas kontaktu otrzymacie bezpłatny próbnik prefabrykowanych płyt betonowych dekoracyjnych toBETON.
 • Czy płyty z betonu architektonicznego toBETON mogą być montowane w łazience?
  Tak, nasze płyty betonowe dekoracyjne mogą być montowane w łazience. W przypadku montażu płyt ozdobnych na ścianę lub na podłoża, konieczne jest zastosowanie dodatkowej impregnacji, która ochroni płyty przed wnikaniem wilgoci. Jako producent płyt z betonu architektonicznego dostarczamy również płyty betonowe ozdobne, które mogą być układane w brodziku, gdzie będą narażone na stały kontakt z wodą.
 • Czy płyty z betonu architektonicznego można montować w kuchni?
  Tak, płyty betonowe dekoracyjne toBETON mogą być montowane w przestrzeniach kuchennych. Poza specjalnie zaimpregnowanymi płytami z betonu architektonicznego, chronionymi przed znaczną wilgotnością, oferujemy także stylowe i praktyczne zlewozmywaki, które poddawane są trójstopniowej impregnacji, minimalizującej wchłanianie się wody.
 • Czy płyty z betonu architektonicznego toBETON mogą być używane w brodziku?
  Tak, płyty betonowe dekoracyjne toBETON mogą być z powodzeniem montowane i użytkowane w brodziku. Podobnie jak zlewozmywaki, nasze płyty z betonu dekoracyjnego poddajemy trójstopniowej impregnacji, która minimalizuje wchłanianie się wody do struktury betonu architektonicznego.
 • Jakie są metody montażu płyt z betonu architektonicznego toBETON?
  Jako producent płyt z betonu architektonicznego, oferujemy aż 6 różnych sposobów montażu płyt z betonu dekoracyjnego. Zależnie od wymagań naszych klientów oraz warunków w inwestycji, płyty ozdobne na ścianę lub na powierzchnie pionowe mogą być montowane w sposób wyeksponowany albo ukryty. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu – dostarczymy schematy i instrukcje montażu oferowanych płyt z betonu architektonicznego.
 • Czy płyty z betonu architektonicznego mogą być montowane na zewnątrz?
  Płyty ozdobne na ścianę i na powierzchnie poziome firmy toBETON mogą być montowane na zewnątrz. By zamontować płyty dekoracyjne z betonu architektonicznego, należy wybrać produkty odpowiednio zabezpieczone przed stałą ekspozycją zewnętrzną i przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a także wybrać płyty z betonu architektonicznego o odpowiedniej impregnacji. Jako producent płyt z betonu architektonicznego możemy dostarczyć płyty betonowe już zaimpregnowane lub do samodzielnej impregnacji przez klienta.
 • Jak toBETON impregnuje płyty z betonu architektonicznego?
  Płyty ozdobne na ścianę z betonu architektonicznego toBETON mogą być impregnowane w sposób standardowy lub specjalnym preparatem o bardzo wysokiej hydrofobizacji. Płyty dekoracyjne z betonu architektonicznego poddawane są trójstopniowej impregnacji, która umożliwia ich użycie w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności, w miejscach narażonych na stały kontakt z wodą, a także jako beton architektoniczny - płyty elewacyjne.
 • Jaka jest grubość płyt architektonicznych zewnętrznych i wewnętrznych?
  Płyty z betonu architektonicznego toBETON mają grubość 18 mm i wymiary 120x60 cm. Jeśli zdecydujecie się na niestandardową realizację płyt z betonu ozdobnego, wówczas ich grubość może ulec zmianie.
 • Czy mogę zamówić betonowe płyty elewacyjne zewnętrzne lub betonowe płyty na ścianę do wewnątrz o niestandardowych wymiarach?
  Tak, jako producent betonu architektonicznego, oferujemy możliwość zamówienia płyt o niestandardowych wymiarach. W tym celu zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży lub biurem pod adresem: biuro@tobeton.eu
 • Czy mogę zamówić betonowe płyty elewacyjne zewnętrzne lub betonowe płyty na ścianę do wewnątrz o niestandardowych kolorach?
  Tak, jako producent betonu architektonicznego, oferujemy możliwość zamówienia płyt o niestandardowych kolorach. W tym celu zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży lub biurem pod adresem: biuro@tobeton.eu
 • Jaka jest struktura płyt betonowych dekoracyjnych?
  Płyty betonowe ozdobne na ścianę lub na powierzchnie poziome cechują się porowatą strukturą – standardową dla betonu architektonicznego. Jako producent betonu architektonicznego możemy wygładzić tzw. raki na życzenie klienta.
 • Czy toBETON docina płyty z betonu architektonicznego?
  Standardowo oferujemy płyty betonowe dekoracyjne toBETON o wymiarach 120x60 cm. Na specjalne życzenie możemy również dociąć płyty pod wskazany przez klienta wymiar lub wykonać otwory w płytach z betonu architektonicznego.
 • Jakie jest minimalne zamówienie płyt betonowych (Kraków)?
  W firmie toBETON nie limitujemy sprzedaży naszych płyt betonowych ozdobnych na ścianę lub na powierzchnie pionowe. Klienci mogą zamówić u nas dowolną ilość płyt betonowych dekoracyjnych.
 • Jak wysyłacie płyty betonowe dekoracyjne?
  Zwykle oferowane płyty z betonu architektonicznego wysyłamy do klienta firmą kurierską. Płyty betonowe ozdobne na ścianę lub podłogi pakowane są w specjalnych skrzyniach o wadze około 500 kg, w których mieści się 20 sztuk płyt. Firma toBETON Kraków oferuje także samodzielny transport betonowych płyt na ścianę na obszarze województwa małopolskiego.
 • Ile waży skrzynia z betonem architektonicznym (płyty)?
  Standardowo waga pojedynczej skrzyni załadowanej 20 płytami z betonu architektonicznego toBETON o wymiarach 120x60 waży około 500 kg.
 • Ile waży jedna płyta z betonu architektonicznego toBETON?
  Jedna płyta betonowa dekoracyjna toBETON o standardowych wymiarach 120x60 cm wazy około 22 kg.
 • W jaki sposób zbrojony jest beton architektoniczny toBETON (Kraków)?
  Płyty z betonu architektonicznego wzmacniamy poprzez zaimplementowanie zbrojenia rozproszonego. Zbrojenie wykonywane jest najwyższej jakości włóknem szklanym.
 • Jak wytrzymałe są płyty z betonu architektonicznego toBETON?
  Beton architektoniczny (płyty elewacyjne) toBETON wykonywany jest z mieszanki toBETON GRC. Mieszanka ta składa się z najwyższej jakości cementów i innych domieszek zapewniających najwyższą jakość oferowanych płyt z betonu architektonicznego. Nasze płyty zapewniają świetne parametry wytrzymałościowe – wytrzymałość na zginanie 7,2 MPa i wytrzymałość na ściskanie 101 MPa. Dokładna receptura płyt betonowych toBETON pozostaje tajemnicą firmy.