FAQ

Czym zajmuje się firma toBETON?

Firma toBETON jest producentem materiałów wykończeniowych z betonu architektonicznego. Ofertę firmy stanowią prefabrykowane elementy stosowane jako okładzina ścian wewnętrznych i elewacyjnych, prefabrykaty na powierzchnie poziome (w szczególności blaty kuchenne, barowe i parapety) oraz posadzki betonowe. Prefabrykaty dostarczane są jako gotowe elementy do montażu na miejscu inwestycji. Posadzki natomiast wykonywane się na miejscu inwestycji przez wyspecjalizowanych pracowników firmy toBETON.

Jaką mam możliwość wyboru w zakresie wymiarów i kolorystyki?

W standardowej ofercie firmy toBETON znajdują się płyty o grubości 18 mm do zastosowania jako okładzina powierzchni pionowych. Są one dostępne w dwóch formatach: 120x60 cm i 60x60 cm. Gama kolorystyczna płyt toBETON opiera się na 4 kolorach: Antique White, Concrete Gray, Shadow Gray, Graphite. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów firma toBETON wykonuje także elementy o niestandardowych wymiarach i kolorach. W celu realizacji specjalnego zamówienia klienci proszeni są o dostarczenie dokumentacji projektowej.

Czym charakteryzują się płyty betonowe toBETON?

Produkty toBETON cechuje przede wszystkim nieszablonowość i oryginalność. Dzięki plastyczności materiału, jakim jest beton, możliwe jest niemal nieograniczone zastosowanie jego struktury do dekoracji powierzchni pionowych i poziomych. Beton doskonale sprawdza się zarówno w przestrzeniach mieszkalnych, jak również w obiektach użyteczności publicznej. Firma toBETON umożliwia dobór płyt betonowych spośród 4 standardowych kolorów, 2 stopni połysku oraz różnych sposobów impregnacji. Impregnacja jest w tym względzie szczególnie istotna. Pozwala ona bowiem na użycie płyt w każdym wnętrzu, także w pomieszczeniach o dużej wilgotności, narażonych na stały kontakt z wodą, to jest w łazienkach, kuchniach, saunach czy przestrzeniach zewnętrznych. Płyty betonowe produkcji toBETON spełniają najwyższe standardy oraz wymogi, dzięki czemu stanowią doskonałe uzupełnienie designu nawet najbardziej ekskluzywnego obiektu mieszkalnego, czy przestrzeni użyteczności publicznej

Czy oferta obejmuje montaż?

Firma toBETON jest przede wszystkim producentem płyt, posadzek i elementów tworzonych z betonu architektonicznego. W związku z opatentowanym sposobem produkcji naszych elementów, prosimy, aby prace montażowe wykonywać w oparciu o instrukcje i zalecenia doradcy techniczno-handlowego. Montaż płyt betonowych toBETON jest w stanie przeprowadzić typowa firma wykończeniowo-budowlana, posiadająca doświadczenie w montażu m.in. płytek ceramicznych oraz posiadająca stosowne ku temu narzędzia. Oczywiście nasza oferta może obejmować także usługę montażu. Wykonuje go nasza autoryzowana grupa fachowców. Kalkulacja kosztów oraz zalecenia dotyczące przygotowania powierzchni przekazywane są klientom zawsze po dostarczeniu szczegółowych wytycznych dotyczących projektu.

W jaki sposób montowane są płyty betonowe?

Płyty betonowe montowane są za pomocą dwóch systemów montażu:

A1 – zwanego również „niewidocznym”. Jest to system oparty na ukrytej kotwie montowanej do podłoża, na której osadzana jest płyta betonowa - dodatkowo podklejana klejem poliuretanowym Soudal Soudabond Easy.

B1 – zwany „widocznym”. Montaż w tym przypadku zostaje oparty na ozdobnych śrubach wykonanych ze stali szlachetnej, imitujących kotwy szalunkowe. Podobnie, jak w pierwszym przypadku, każda płyta jest dodatkowo podklejana klejem poliuretanowym Soudal Soudabond Easy.
Podłoże, do którego montowane są płyty musi być stabilne, pozbawione zabrudzeń, pyłu, tłustych plam itp. Płyt betonowych nie można montować do kruchego, mokrego lub wilgotnego tynku, starej, kruchej cegły itp. W przypadku niestabilnego podłoża zaleca się wzmocnienie powierzchni płytą OSB o grubości 12 mm lub inną - w zależności od istniejących warunków.

Czy płyty można stosować w łazience, w szczególności w brodziku prysznicowym?

Płyty z betonu architektonicznego toBETON można stosować w pomieszczeniach narażonych na dużą wilgotność powietrza oraz stały kontakt z wodą. W przypadku takich miejsc nasze płyty przechodzą proces wzmożonej impregnacji. Dzięki użyciu specjalnych preparatów prefabrykaty betonowe zyskują odporność na działanie wilgoci, przez co mogą być wykorzystane jako zlewy, brodziki, czy też posadzki łazienkowe.

Jakie są rozmiary płyt betonowych?

Płyty z betonu architektonicznego toBETON produkowane są w standardowym rozmiarze 120 x 60 cm. Bardzo często wykonujemy również zamówienia niestandardowe o innych rozmiarach czy kolorach. W celu realizacji zamówienia niestandardowego prosimy zawsze o kontakt mailowy lub telefoniczny, w celu ustalenia szczegółów projektu.

Jakie są kolory płyt?

Płyty toBETON w stałej produkcji dostępne są w 4 kolorach: antique white, concrete gray, shadow gray i graphite. Istnieje również możliwość zaprojektowania koloru zgodnego z upodobaniami klienta. Staramy się zawsze wychodzić naprzeciw wymaganiom inwestorów
i architektów, stąd też jesteśmy otwarci na Państwa propozycje.
Zadzwoń lub napisz do nas, aby otrzymać bezpłatny próbnik prefabrykowanych płyt z betonu architektonicznego toBETON.

Czy płyty mogą być montowane w łazience?

Tak, płyty z betonu toBETON mogą być montowane w łazience. W przypadku przestrzeni narażonych na działanie wilgoci zalecamy wybór płyt impregnowanych. W szczególności, jeżeli maja być one ułożone w brodziku, będąc przez to narażone na bezpośredni kontakt z wodą, sugerujemy zastosowanie impregnacji specjalnej oraz użycie fugi.

Czy płyty mogą być montowane w kuchni?

Tak, elementy betonowe toBeton dedykowane są również przestrzeniom kuchennym. W naszej ofercie znajdują się różnorodne zlewozmywaki. Są one poddawane specjalnej trójstopniowej impregnacji, która minimalizuje wchłanianie wody. Przy wyborze zlewu lub płyt w przestrzeni między meblami kuchennymi zalecamy również wybranie płyt z minimalną ilością raków tak, aby ograniczyć osadzanie się kamienia i wody.

Czy płyty z betonu architektonicznego można użyć w brodziku?

Podobnie, jak w przypadku zlewozmywaków, płyty do brodzika poddajemy trójstopniowej impregnacji, aby zminimalizować wchłanianie wody. W tym przypadku zalecamy również wybranie płyt z minimalna ilością raków, żeby ograniczyć osadzanie się kamienia oraz różnych osadów kosmetycznych.

Jakie są metody montażu?

Oferujemy Państwu 6 sposobów montażu naszych płyt z betonu architektonicznego. W zależności od wymagań klienta może to być montaż ukryty lub wyeksponowany za pomocą ozdobnych śrub. Napisz lub zadzwoń do nas - chętnie zaproponujemy najkorzystniejsze rozwiązanie oraz prześlemy schematy oraz instrukcje dotyczące montażu naszych płyt.

Czy płyty mogą być montowane na zewnątrz?

Płyty toBeton mogą być montowane na zewnątrz. Należy jednak pamiętać, aby płyty zewnętrzne były zaimpregnowane i zabezpieczone przed skutkami stałej ekspozycji zewnętrznej oraz zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Płyty mogą być zaimpregnowane preparatem o bardzo wysokiej hydrofobizacji. Firma toBETON może dostarczyć zaimpregnowane płyty lub na życzenie klienta impregnat do samodzielnego zabezpieczenia produktów wraz z zamówionymi płytami.

Jak impregnowane są płyty z betonu architektonicznego?

Płyty mogą być impregnowane standardowo, bądź przy użyciu specjalnego preparatu o bardzo wysokiej hydrofobizacji. Płyty tego typu poddawane są specjalnej trójstopniowej impregnacji. Przeznacza się je szczególnie do zewnętrznych elewacji, jak również do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, narażonych na stały kontakt z wodą.

Jaka jest grubość płyt?

Standardowe płyty w rozmiarze 120x60 mają grubość 18mm.
Większe, niestandardowe rozmiary mogą być oczywiście grubsze.

Czy można zamówić niestandardowy rozmiar płyt betonowych?

Tak. Specjalnie dla Państwa wykonujemy wszelkie niestandardowe zlecenia – również w kwestii wymiarów. Prosimy o kontakt z naszym biurem lub działem sprzedaży, w celu uzyskania informacji. Nasz adres email to: biuro@tobeton.eu.

Czy można zamówić niestandardowy kolor płyt betonowych?

Tak, firma toBETON wykonuje również niestandardowe zlecenia kolorystyczne. W kwestii ustalenia szczegółów, prosimy o kontakt z naszym biurem lub działem sprzedaży - biuro@tobeton.eu

Jaka jest struktura płyt?

Płyty toBETON mają strukturę porowatą – charakterystyczną dla struktury betonu architektonicznego. Tak zwane raki, na specjalne życzenie klienta mogą jednak zostać wygładzone.

Czy docinacie płyty?

Płyty standardowo sprzedawane są w formatach 120x60. Jednak, na specjalne życzenie klienta, istnieje możliwość docięcia płyty pod wymiar lub wywiercenia w niej otworów.

Jakie jest minimalne zamówienie płyt?

Nie ma minimalnego zamówienia. Każdy klient może zamówić dowolną ilość płyt z betonu architektonicznego.

Jak wysyłane są płyty do klienta?

Standardowo płyty wysyłane są do klienta kurierem. Są one pakowane do specjalnych skrzyń w ilości 20 sztuk. Istnieje również możliwość dostarczenia płyt naszym własnym transportem w rejonie małopolski.

Ile waży skrzynia?

Waga jednej skrzyni, w której znajduje się 20 sztuk płyt o wymiarach 120x60 wynosi około 500kg.

Ile waży jedna płyta?

Waga jednej standardowej płyty o wymiarach 120x60 to około 22kg.

Jak zbrojone są płyty z betonu architektonicznego?

Płyty z betonu architektonicznego toBETON wzmacniane są za pomocą zbrojenia rozproszonego, włóknem szklanym najwyższej jakości.

Jak wytrzymałe są płyty?

Mieszanka cementowa elacrete, z których wykonane są płyty toBETON, składa się z najwyższej jakości cementów oraz innych dodatków, których receptura jest tajemnicą firmy. To właśnie dzięki niej nasze płyty osiągają tak wysokie parametry wytrzymałościowe -ściskanie 101 MPa, zginanie 7,2 MPa