Informacje o montażu

Montaż płyt betonowych wykonywany jest na bazie dwóch systemów montażu: w systemie widocznym i niewidocznym.

A1 – Płyty z betonu architektonicznego montowane w systemie niewidocznym (A1) są realizowane na podstawie ukrytej kotwy montowanej do podłoża. Kotwę tą osadza się na płycie betonowej architektonicznej i dodatkowo podkleja się ją klejem poliuretanowym Soudal Soundabond Easy.

B1 – Beton architektoniczny montowany w systemie widocznym (B1) montowany jest za pomocą śrub ozdobnych ze stali szlachetnej. Śruby te imitują kotwy szalunkowe, a płyty ozdobne dodatkowo podklejane są klejem poliuretanowym tej samej marki.

Betonowe płyty na ścianę – beton architektoniczny Kraków – sposób montażu

Betonowe płyty na ścianę – stropowe lub nie – należy montować w sposób, który zapewni ich stabilne przytwierdzenie. Powierzchnia montażu musi być czysta, pozbawiona pyłu, tłustych plam oraz innych zabrudzeń stałych i płynnych. Płyty z betonu architektonicznego toBETON mogą być przytwierdzane wyłącznie do stabilnej i wytrzymałej powierzchni. Beton dekoracyjny toBETON Kraków nie może być mocowany do wilgotnego lub mokrego oraz kruchego tynku, a także do kruchej i starej cegły o nieodpowiedniej wytrzymałości montażowej. Jeśli beton architektoniczny płyty elewacyjne będzie montowany w niestabilnych warunkach, konieczne jest dodatkowe wzmocnienie powierzchni płytą OSB o grubości nie mniejszej niż 12 mm.

Płyty betonowe na ścianę toBETON – zalecamy montaż w oparciu o dostarczaną instrukcję

Jako producent betonu architektonicznego i płyt betonowych ozdobnych na ścianę, prosimy o realizację montażu płyt z betonu architektonicznego na podstawie zaleceń oraz instrukcji firmy toBETON. Montaż oferowanego betonu dekoracyjnego może być realizowany przez profesjonalną firmę wykończeniowo-budowlaną z odpowiednim doświadczeniem. Płyty betonowe na ścianę toBETON montuje również nasza wykwalifikowana ekipa montażowa.

W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu oraz składania zapytań. Służymy instrukcjami montażu oraz schematami naszych płyt betonowych na ścianę.