PŁYTY BETONOWE – NAJMODNIEJSZY ELEMENT WYKOŃCZENIA WNĘTRZ

Płyty betonowe już dawno stały się najmodniejszym elementem wykończenia wnętrz . W architektonicznej symbiozie doskonale łączą się z surowcami takimi jak drewno , szkło , stal czy cegła. Od kilku lat zaczęły pojawiać się nie tylko w obiektach przestrzeni publicznej coraz częściej sięgają po nie właściciele prywatnych domów oraz mieszkań . Beton architektoniczny ze względu na swoją plastyczność może być używany właściwie do wszystkiego .

Bardzo częstym zastosowaniem, którym cieszy się beton architektoniczny to właśnie płyty betonowe które układa się  na płaszczyznach pionowych : ściana , elewacje. Często wymiennie stosuje się ten materiał z flizami łazienkowymi.
Na rynku na przestrzeni kilku lat pojawiło się bardzo dużo firm oferujących właśnie płyty betonowe różnej jakości .
Pamiętajmy aby przy wyborze płyt z betonu architektonicznego nie kierować się ceną . Zazwyczaj wyższa cena świadczy o jakości płyty betonowej za czym idzie wysoko gatunkowy skład komponentów  np. takich jak szklane włókno które ma wpływ na wytrzymałość płyt betonowych i stanowi jej zbrojenie. Nie zapominajmy także o własnych potrzebach estetycznych zawsze przecież możemy poprosić o przysłanie próbek kolorystycznych.Płyty  w zależności od swojego pochodzenia różnią się wyglądem składem oraz wytrzymałością i ceną. Dobrze więc zamówić próbki i zobaczyć na żywo płyty betonowe które różnią się swoja strukturą a nieraz nawet wagą.

Zamawiając płyty z betonu architektonicznego dobrze jest pamiętać o tym aby zawyżyć ilość zamówienia o naddatek. Beton architektoniczny z którego wykonane są płyty różnie wiąż, tęzeje w różnych warunkach pogodowych może być to widoczne w kolorze odcieni. Już niewielkie różnice w wilgotności powietrza , temperaturze mogą mieć wpływ na wygląd płyt z betonu architektonicznego.

Zamówiona partia która trafia do klienta nie będzie się od siebie różniła ale nie zapominajmy o możliwości usterki płyty podczas montażu. W takim wypadku domówiona kolejna płyta może być ciemniejsza lub jaśniejsza w odcieniu. Dlatego dobrze jest o tym pomyśleć w momencie zamówienia płyt.

, wpis dodany przez Pan toBETON