Informacje

Współczesne trendy w wykończeniu wnętrz coraz częściej sięgają po niestandardowe materiały, w tym cieszący się rosnącą popularnością beton architektoniczny. Jeszcze do niedawna płyty z takiego betonu wykorzystywano głównie na zewnątrz budynków. Dzisiaj używane są także w loftowych czy industrialnych wnętrzach, w których świetnie prezentują się na ścianach.

Płyty z dekoracyjnego betonu są cenione przez architektów i projektantów wnętrz, ale także przez osoby, które szukają oryginalnego, niepowtarzalnego stylu. Jakże odmienne od pomalowanych ścian, tapet czy kafelków, stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych materiałów wykończeniowych. Bardzo dobrze sprawdzają się one w nowoczesnych kuchniach, na przykład na ścianach pomiędzy blatami i szafkami. Beton architektoniczny coraz częściej można też spotkać w pomieszczeniach mieszkalnych. Będzie tam intrygował i sprawiał wrażenie surowości, którą jednak można ciekawie przełamać przy pomocy oryginalnych dodatków.

To, co wyróżnia beton architektoniczny, to możliwość uzyskania zaskakujących efektów wizualnych, sprawiających, że wnętrze będzie prezentować się wyjątkowo i niepowtarzalnie. Poza standardowym wykorzystaniem płyt z betonu na elewację, dzisiaj stosuje się je także jako wykończenie ścian. Apartamenty czy lofty z betonowymi elementami to z jednej strony wrażenie ascetyzmu i prostoty, a z drugiej nowoczesność i ponadczasowy wygląd. Jest to też zasługą dużej różnorodności betonowych płyt, którą jako ich producent możemy zapewnić. Oferowane przez nas materiały to pole do popisu dla każdego architekta czy projektanta, dajemy im szerokie możliwości, jeśli chodzi o wzornictwo i kolorystykę. Nasza oferta przeznaczona jest dla klientów z całego kraju, zapraszamy do jej sprawdzenia i kontaktu z nami.